موزه باستان شناسی آنتالیا

موزه آنتالیا که به موزه باستان شناسی آنتالیا نیز مشهور است، یکی از بزرگترین و مهمترین موزه های ترکیه به شمار می رود. 5000 قطعه کوچک و بزرگ از سرتاسر تاریخ منطقه مدیترانه و پامفیلیفه در منطقه آناتولی، در این موزه گردآوری شده است. جرقه اولیه تأسیس این موزه در سال 1922، در جریان جنگ جهانی اول و برای جلوگیری از غارت میراث این منطقه توسط ایتالیایی ها زده شد. در سال های اولیه تمام اشیا قیمتی و تاریخی در مسجدی نگهداری می شد، تا اینکه کل موزه در سال 1972 به ساختمان امروزی آن منتقل گشت.14 اتاق نمایش در این موزه وجود دارد که گالری خدایان و گالری Sarcophagus از مهمترین های آنان هستند. اشیایی دیدنی مربوط به تاریخ 2500 ساله آناتولی متعلق به عصرحجر، رومی و عثمانی در این گالری ها دیده می شوند.در این موزه زیباترین و ارزشمندترین بقایای خرابه های شهرهای قدیمی آناتولی به چشم می خورد. اگر دوست دارید دانش عمومی خود را در مورد این تمدن چندهزار ساله افزایش دهید،در سفر به تور آنتالیا حتماً سری به این موزه بزنید.

 

موزه باستان شناسی آنتالیا

 

موزه باستان شناسی آنتالیا

 

موزه باستان شناسی آنتالیا

منطقه توریستی کمر آنتالیا

منطقه توریستی کمر آنتالیا (Kemer) حدود ۴۳ کیلومتری آنتالیا واقع شده است. کمر در واقع یک روستای بسیار جذاب در حومه کوه های توروساستدر Kemer جنگل، دریا و کوه ترکیبی شگفت انگیز  با یکدیگر دارند و  یک محیط ایده آل و فوق العاده برای تعطیلات در آنتالیا برای گردشگران تور آنتالیا در منطقه کمر فراهم شده است. این شهر یک نمونه واقعی از شهرنشینی مدرن بر پایه توریسم گردشگری است است. کمر منطقه تعطیلات کاملا  راحت با سطح دسترسی آسان و سازمان یافته حمل و نقل، زیرساخت های کاملی شامل آب و برق ارتباطات توسط شهرداری به خوبی تامین و ارائه شده است و این امر باعث به عنوان یک شهر توریستی مهم در گردشگری ترکیه و جهان شناخته شود.

 

منطقه توریستی کمر آنتالیا

 

منطقه توریستی کمر آنتالیا

 

منطقه توریستی کمر آنتالیا

 

غار آلتیک بشیک آنتالیا

یکی از جاذبه های طبیعی دیدنی در آنتالیا غار آلتیک بشیک می باشد در این غار سنگ های آهگی بسیار بزرگ و سنگ هایی از جنس تراورتن موجود است. این غار تا شهر ابرادی آنتالیا 5 کیلومتر فاصله دارد. و یکی از بزرگ ترین و مهترین غارهای ترکیه به شمار می رود. محوطه بیرونی این غار به صورت یک پارک تفریحی ساخته شده است و در آن انواع پوشش گیاهی و جانواران بسیار زیبا و مختلف موجود است. در این غار آبخوان های بسیار بزرگی موجود است که مخزن آب شیرین می باشد و مسافران تور آنتالیا که علاقه دارند درون غار تماشا کنند می توانند با قایق سواری در این غار به تماشای سنگ ها غول پیکر پرداخته و لذت ببرید.